Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Recykling i BDO - Baza Danych Odpadowych

BDO - Baza Danych Odpadowych w aboutHome sp. z o.o. oraz zasady Recyklingu produktów elektrycznych i elektronicznych.

Firma aboutHome sp. z o.o. aktywnie wspiera gospodarkę odpadami i recyklingu opakowań wprowadzanych do obrotu. Dzięki wpisowi do rejestru BDO spełniamy nasz ustawowy obowiązek, a poprzez podpisaną umowę z Organizacją Odzysku Opakowań dbamy o to, aby był on skutecznie realizowany.

W trosce o nasze środowisko naturalne wszystkie opakowania, w jakich wysyłamy do naszych Klientów towary, podlegają ewidencji i w takiej samej ilości odzyskiwane są z polskiego rynku. Obojętnie więc czy to będzie karton, czy folia ochronna, a nawet taśma - wszystkie one poprzez profesjonalnie do tego przygotowaną organizację zbierane są z rynku w takiej samej ilości i następnie recyklingowane. Zapewniamy przez to, że nasze środowisko nie jest nadmiernie zaśmiecane i degradowane. Jesteśmy przekonani, że takie działanie pomoże w walce z zalewającymi nas odpadami a wrażliwym na losy naszej planety Klientom pomoże w podjęciu decyzji zakupowej. Warto tutaj także wspomnieć, iż dodatkowo w ramach szeroko pojętej edukacji nasza firma finansuje w zakresie tej samej umowy z Organizacją Odzysku Opakowań edukacyjne kompanie społeczne. Poświęcone są one pogłębieniu świadomości ekologicznej wśród obywateli naszego kraju i zwiększeniu wrażliwości na tematy z tym związane. Chcemy być wiarygodnym i świadomym przedsiębiorstwem, dla którego dobro naszego środowiska naturalnego jest tak samo ważne jak rozwój i zadowolenie naszego Klienta.

Recykling produktów elektrycznych i elektronicznych

Zgodnie z zapisami Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, Konsumenci są zobligowani do umieszczania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (z wyłączeniem żarówek tradycyjnych żarnikowych i halogenów) tylko i wyłącznie w specjalnie do tego celu przeznaczonych kontenerach na surowce wtórne oraz w gminnych punktach zbiórki elektrośmieci. Zakazane jest niniejszym umieszczanie tego rodzaju odpadów razem z innymi odpadami generowanymi przez gospodarstwo domowe. Zużytym sprzętem elektrycznych i elektronicznym, którego nie można umieszczać razem z innymi odpadami domowymi, są:

  • żarówki LED,
  • świetlówki kompaktowe z elektronicznym statecznikiem lub bez niego (energooszczędne żarówki),
  • świetlówki (jarzeniówki),
  • lampy wyładowcze (m.in. lampy z parą metalu).

Na produktach przeznaczonych do selektywnego recyklingu elektrośmieci umieszczony jest znak przekreślonego kosza na śmieci. Produkt taki nie może być wrzucany do śmietnika wraz z innymi odpadami.

Do sklepu www.aboutHome.pl możesz nieodpłatnie przekazać zużyty sprzęt pochodzący z gospodarstw domowych, o ile taki sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedany przez sprzedawcę (aboutHome sp. z o.o.). Jeśli zakupiony sprzęt został zamówiony zdalnie (np. w sklepie internetowym lub telefonicznie), sprzedawca jest obowiązany do odbioru zużytego sprzętu tego samego rodzaju i pełniącego te same funkcje (1:1) z miejsca dostarczenia nowego sprzętu. W sprawie odbioru prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta (BOK).

Elektrośmieci zawierają liczne szkodliwe substancje, które po wydostaniu się np. z rozbitych świetlówek przenikają do gleby, wód gruntowych i powietrza. Nieodpowiednie postępowanie z takimi odpadami w skrajnych przypadkach może spowodować zatrucie organizmów ludzi i zwierząt substancjami trującymi zawartymi w zużytym sprzęcie. Demontaż elektrośmieci może być dokonywany wyłącznie w wyspecjalizowanych zakładach przetwarzania, które posiadają stosowne zezwolenia. Pod żadnym pozorem nie należy sprzętu demontować samodzielnie, gdyż jest to niebezpieczne i może stanowić zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Jednostkowa cena sprzętu wymienionego w załączniku nr 6 do ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2015 r. poz. 1688) zawiera w sobie koszty gospodarowania odpadami w rozumieniu i zgodnie z warunkami określonymi w art. 16 w/w ustawy.

pixel