Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pouczenie o prawie odstąpienia od umowy

 1. Prawo odstąpienia od umowy.

  1. Mają Państwo prawo, jako konsument odstąpić od niniejszej umowy w terminie 15 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

 2. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 15 dni od dnia:

  1. w przypadku umowy zobowiązującej do przeniesienia własności rzeczy – od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy,

  2. w przypadku umowy zobowiązującej do przeniesienia własności wielu rzeczy, które dostarczane są osobno – od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie ostatniej z rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie ostatniej z rzeczy,

  3. w przypadku umowy zobowiązującej do przeniesienia własności rzeczy dostarczanych partiami lub w częściach – od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie ostatniej partii lub części lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie ostatniej partii lub części.

 3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować aboutHome sp. z o.o. o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub drogą elektroniczną przy wykorzystaniu formularza kontaktowego lub pocztą elektroniczną). Do zachowania terminu o którym mowa w pkt 1 i pkt 2 powyżej wystarczy wysłanie przed jego upływem oświadczenia o odstąpieniu od umowy na przykład:

  1. drogą elektroniczną na adres sklep@abouthome.pl lub,

  2. drogą elektroniczną poprzez skorzystanie z formularza na stronie internetowej Sklepu lub,

  3. w formie pisemnej poprzez przesłanie takiego oświadczenia listem poleconym na adres: aboutHome sp. z o.o, ul. Hubska 52/14, 50-502 Wrocław.

 4. Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy (jednakże skorzystanie z formularza nie jest obowiązkowe) lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na naszej stronie internetowej (www.abouthome.pl) lub na adres e-mail na adres sklep@abouthome.pl. Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną).

 5. Skutki odstąpienia od umowy określają postanowienia pkt 1-3 poniżej.

  1. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 15 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

  2. Jeżeli nie zaproponowaliśmy Państwu, że odbierzemy rzeczy (towary) w przypadku odstąpienia od umowy, możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

  3. Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz (towar) na adres naszego magazynu, który podamy Państwu po wcześniejszym kontakcie z nami drogą mailową, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

 6. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towarów. Szacowana maksymalnie wysokość tych kosztów określona jest indywidualnie dla poszczególnych towarów (produktów) w zależności od wielkości gabarytowej i rodzaju przesyłki.

 7. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

pixel